Tepelné čerpadlo vzduch voda

V dnešní době velmi oblíbený zdroj vytápění rodinných domů, ale v čem jsou čerpadla lepší než klasický plyn, nebo levné dřevo?
úspora nákladů

Úspora nákladů na topení

Úspora na nákladech na vytápění domu, včetně ohřevu teplé vody, je oproti plynu kolem 50 %, v porovnání s elektřinou téměř 70 %.

rychlá návratnost investice

Rychlá návratnost investice

Díky vysokým úsporám na provozních nákladech na vytápění, velmi rychlá návratnost investice v průměru 5 až 7 let.

komfort topení

Návykový komfort

Tepelné čerpadlo je provozně velmi nenáročné. Naši technici Vám nastaví hodnoty pro provoz čerpadla a vy si můžete bezstarostně užívat teplo domova celou zimu.

instalace a nastavení

Jednoduchá instalace

Běžná instalace tepelného čerpadla Panasonic vzduch-voda trvá 1-2 dny. V porovnání s plynovým vytápěním nemusíte platit za zavedení plynu k Vašemu domu.

ekologický zdroj tepla

Ekologický zdroj tepla

Technologie tepelných čerpadel je díky svému principu fungování více šetrná k životnímu prostředí, je tak jedním z nejvíce přístupných alternativním zdrojů tepla.

plynulá regulace

Plynulá regulace

Technologie tepelných čerpadel zajistí díky integrované ekvitermní regulaci a frekvenčnímu řízení výkonu kompresoru spojité řízení tepelného výkonu čerpadla a tedy i teplotu vzduchu v místnostech v přímé závislosti na okamžitých změnách venkovních teplot.

Zašlete nám poptávku naši technici vám rádi vypočítají tepelné ztráty a připraví cenovou nabídku na tepelné čerpadlo vzduch-voda PANASONIC Aquarea.

Chcete vytápět levně a bezstarostně?

nezávazně a zdarma

Výměna topného zdroje na klíč – od projektu až po pozáruční služby!

Nenechejte si ujít DOTACE až 180 000,-Kč na tepelná čerpadla PANASONIC a MIDEA od KLIMA RAPID, spol. s r.o.

Princip fungování tepelného čerpadla

Tepelné čerpadlo vzduch-voda funguje na principu odebírání tepla z venkovního vzduchu, které pomocí kompresoru, výměníku tepla a chladiva předává teplo vodě. Venkovní jednotka nasává venkovní vzduch, kde se jeho tepelná energie předává chladivu. Díky fyzikálním vlastnostem chladivového média tento proces funguje i za mínusových venkovních teplot. (TČ Panasonic Aquarea T-CAP je schopno, jako jedno z mála na trhu až do -28°C). U této technologie T-CAP (Total Capacity) neklesá topný výkon ani při -15 °C. Vy se tak nemusíte obávat, že s prvním mrazíkem, budete mít doma mrazák. “Nabité” chladivo pak přes speciální měděné potrubí, které propojuje vnitřní jednotku (tzv. HYDROBOX) s venkovní, předává pomocí výměníku tepla svou tepelnou energii vodě otopného systému. Tepelné čerpadlo může topit do radiátorů, do podlahového topení nebo do bojleru pro ohřev teplé užitkové vody.

Nejvyšší účinnost mají tepelná čerpadla v létě, kdy teplou užitkovou vodu natopíte rychle a s minimálními náklady, ale ani v zimě se nemusíte bát, že by topení tepelným čerpadlem bylo neúsporné nebo dokonce nemožné.

Běžné modely tepelných čerpadel vzduch-voda topí  do -15°C (TČ Panasonic Aquarea TCAP je schopno, jako jedno z mála na trhu až do -28°C), v případě, že teplota klesne natolik, že TČ nedokáže na požadovanou teplotu vytopit topení nebo boiler, je součástí každého hydroboxu elektrická patrona, která za neobvykle chladných dní dopomáhá TČ dodat vám dostatek tepla do domu.

Stále si myslíte, že to nemůže fungovat?

Podívejte se do našich referencí máme stovky spokojených zákazníků, kteří léta bezstarostně topí s námi.

Chtěli byste vědět více o fungování, ceně, údržbě a jiných aspektech tepelných čerpadel?

Stačí, když zadáte svůj email a my vám zašleme informační PDF.

  Proč si vybrat nás na montáž tepelného čerpadla?

  Vyřízení dotačních programů

  Nová zelená úsporám a Kotlíková dotace. Veškeré papírování vyřídíme za vás.

  Značková tepelná čerpadla

  KLIMA RAPID nabízí montáž značkových čerpadel Panasonic Aquarea, Midea a Daikin.

  Kompletní služby na klíč

  Pomůžeme vám se vším od tvorby projektu, přes instalaci až po pravidelný servis.

  nezávazně a zdarma