Klimatizace

Máte v létě doma úmorné vedro? Je vám v kanceláři takové horko, že se vám přehřívá mozek a nemůžete pracovat?
Zchlaďte se klimatizací a hned se vám bude lépe pracovat i odpočívat.
klimatizace

Parné léto nás trápí pravidelně už každý rok a my máme pro vás řešení, jak si ho zpříjemnit. Venku jsou třicítky, ale s klimatizací vám doma nebo v kanceláři bude vždy příjemně.

Co všechno klimatizace umí?

Při výběru klimatizace je nutné si nejdříve rozmyslet, co všechno od ní budeme očekávat. Moderní klimatizace nám nabízejí mnohé vymoženosti jako čištění vzduchu či detekci pohybu osob v místnosti a podle toho upravují svůj provozní režim. Všechny modely mají základní funkce – chlazení a topení. V létě s nimi tedy můžete chladit a v zimě vytápět.

Klimatizace s čističkou vzduchu.

Dnes již některé modely jsou schopny topit až do -25°C venkovního vzduchu a jsou tak plně schopny nahradit zdroj topení v zimě, což je výhodné zejména na chaty a chalupy. Většinu jednotek je také možné ovládat přes chytrá zařízení pomocí WIFI připojení.

klimatizace jemný vánek

Pro ty, co jsou citlivější na chlad, existují i modely, které nefoukají chladný vzduch, ale proud vzduchu rozmělňují tak, že z jednotky vychází pouze chladný jemný vánek. Dosáhnete tak optimálního chlazení a nemusíte se bát chladného proudu vzduchu.

Hledáte jednotku na chalupu?

Klimatizace MIDEA Mission s funkcí temperace na +8°C uvnitř místnosti a wifi připojením pro vzdálené ovládání pro vás bude ideální volbou.

Nevíte si rady s výběrem?

 1. Nejprve si vyberte typ klimatizace

  • Klimatizací na trhu naleznete řadu typů a modelů, správný výběr ovlivní, jak bude zapadat jednotka do interiéru, hluk či možnosti ovládání klimatizace.
  • Nástěnná klimatizace je nejlepší a nejčastější řešení pro domácnosti, je tichá a účinná.
  • Mobilní klimatizace je rychlé a levné řešení bez nutnosti odborné instalace, výhodou je přenositelnost.
  • Máte obchod, restauraci, kanceláře či vinárnu? Ani to není problém. Můžeme vám nabídnout komerční systémy (možnosti centrální klimatizace)
  • Podívejte se do našich referencí a udělejte si představu jak by vaše instalace mohla vypadat.
 2. Zvolte správný výkon

  • Výkon je nejdůležitější parametr při výběru.
  • Špatně navržená klimatizace může chladit nedostatečně, nebo může mít výkon zbytečně vysoký a vy budete připlácet za něco za něco, co nepotřebujte. S výběrem jednotky vám poradí naši technici.
 3. Vyberte místo pro vnitřní a venkovní jednotku

  • Venkovní jednotka může být pověšena na fasádě (na konzoli) nebo může stát na podlahových konzolích při zemi na balkoně či na terase, nebo ji lze připevnit ke střeše.
  • Vnitřní jednotka je určena pro klimatizaci jedné místnosti, v případě, že potřebujete chladit ve více místnostech bude pro vás vhodný systém multisplit, kdy lze na jednu venkovní jednotku napojit až 5 jednotek vnitřních.
  • Příklady instalací nástěnných klimatizací naleznete v sekci reference.
 4. Instalace klimatizace

  • POZOR na neodbornou instalaci! Nekvalitně provedenou instalací se značně snižuje životnost jednotky nebo může dojít až k jejímu zničení.
  • Montáž klimatizace musí ze zákona provádět pouze firma, která disponuje oprávněním k zacházení s chladivy. Naši montážní technici vám klimatizaci nejen odborně nainstalují a zprovozní, ale vás i zaškolí v jejím používání.
  • Instalace běžně trvá jeden den a zahrnuje zavěšení vnitřní jednotky, upevnění jednotky venkovní a jejich propojení pomocí speciálního izolovaného chladivového potrubí.

Ještě váháte? Léto se blíží a není čas otálet.

Pomoc s výběrem

Doporučíme vám nejvhodnější jednotku se správně nadimenzovaným výkonem.

Certifikovaná firma

KLIMA RAPID je certifikovaná firma pro montáž a servis klimatizací dle zákona č. 89/2017.

Klimatizace na klíč

Pomůžeme vám se vším od tvorby projektu, přes instalaci až po pravidelný servis.

nezávazně a zdarma