Mobilní klimatizace

Mobilní klimatizace jsou jednoduchým a spolehlivým řešením jak si vychladit téměř jakékoliv obytné či komerční prostory, ale oproti klasickým “pevným” klimatizacím mají několik nevýhod.

Výhody mobilních klimatizací

mobilní klimatizace midea

Nevýhody mobilních klimatizací

těsnění na okno pro mobilní klimatizace

včetně veškerého příslušenství

Na co si dát pozor? Náhražky, které nejsou mobilní klimatizace

Pozor si dávejte na nákup levných náhražek jako jsou zvlhčovače či mobilní ochlazovače vzduchu. Nejlepšího a pro člověka nejpříjemnějšího ochlazení prostor dosáhnete pouze pomocí klimatizace, která je vybavena chladivovým okruhem s kompresorem.

Klimatizace fungují právě proto, že odvádí nechtěné teplo ven z místnosti u mini klimatizací pomocí flexibilní hadice. Přenosné klimatizace jsou alternativou bytových klimatizací bez venkovní jednotky, ale klimatizace bez hadice, neexistují, jedná se pouze o zařízení na úpravu vzduchu v místnosti, která však nikdy nedosáhnout stejných účinků jako klimatizační jednotky. Některé tyto ochlazovací jednotky pracují na principu rozstřikování vodní páry do vzduchu (adiabatické chlazení), což vede v našich klimatických podmínkách k nárůstu relativní vlhkosti vzduchu v místnosti a rázem máme v bytě nebo kanceláři vlhkost jak v prádelně. Naopak klimatizace s kompresorem, relativní vlhkost vzduchu snižuje a tím pádem se má člověk kam v létě přirozeně potit a neulpívá nám mikroskopicky pot na těle. Tento princip adiabatického chlazení je vhodný do prostor s nízkou vlhkostí (v oblastí pouští, Sahara). V Evropě je vždy doporučeno chlazení s kompresorovým okruhem.

naše značkové klimatizace vám vydrží