Servis tepelného čerpadla

Proč provádět servis tepelného čerpadla?

Tepelné čerpadlo je zařízení, které obsahuje řadu komponentů a je nutný jejich pravidelný servis jednou za rok. Životnost tepelných čerpadel je přibližně 15 let, ale je nutné o zařízení pečovat, podobně jako u automobilu, a provádět roční prohlídky.

Při servisní kontrole je nutné vyčistit lamely venkovní jednotky speciálním přípravkem, překontrolovat kompletně chladivový okruh, vyčistit filtr na topném okruhu a řadu dalších úkonů, které sníží příkon a zvýší účinnost a životnost zařízení. Pokud je znečištěná venkovní jednotka od pylů, prachu, listí, dochází ke zhoršení předávání tepla ze vzduchu do chladiva, proto kompresor, aby zajistil požadovaný výkon pro vytápění, zvýší svůj elektrický příkon a spotřeba elektrické energie je pak vyšší.

U tepelných čerpadel s množstvím chladiva například R410a nad 2,4 kg je nutná pravidelná roční kontrola úniku chladiva, kterou ukládá Nařízení Evropského parlamentu a Rady (EU) č. 517/2014. Provozovatel zařízení je odpovědný za založení a vedení Evidenční knihy chladícího zařízení. Nedodržením tohoto nařízení se provozovatel zařízení vystavuje pokutě až do výše 1,5 milionu korun!

Jak probíhá servis tepelného čerpadla Panasonic Aquarea?

Potřebujete servis tepelného čerpadla?

Naši technici Vám rádi pomohou, stačí vyplnit poptávku.

    Souhlasím s podmínkami ochrany osobních údajů.